Gyakran merül fel a kérdés, miben is különböznek a segítő szakmák? Mi számomra a megfelelő segítség? Az alábbi pontokban igyekeztem olyan alapvető különbségeket / információkat összegyűjteni, amik reményeim szerint segítenek Neked eldönteni, hogy valóban a coaching eszközeire van-e szükséged.

Mi NEM a coaching?

Nem Tanácsadás

A coaching ülések folyamán nem adok tanácsokat. Az én megoldásom egy adott problémára nem feltétlenül összeegyeztethető a Te működéseddel. Fontosnak tartom, hogy úgy nézz szembe egy problémával, hogy önazonos maradj, és sajátodénak érezd az eredményt. Elsődleges célom, hogy kérdések segítségével rávezesselek a saját megfejtésed megtalálására.

Nem Terápia

Egy coaching folyamatban csak pozitív tapasztalatokért nyúlunk néha vissza a múltba, hogy erőt meríthessünk. Fiatal- és gyermekkori fájdalmak kezelésére, feldolgozására a coaching nem nyújt megfelelő támogatást. A Coach -esetünkben én- nem rendelkezik a megfelelő szakképzettséggel ahhoz, hogy „belenyúljon” a régmúlt sérelmeibe. Amennyiben az első beszélgetéseink után úgy gondolom, hogy pszichoterápiás segítségre lenne inkább szükséged, erről mindenképp szólni fogok, hogy a számodra megfelelő segítséget kaphasd meg.

Nem Mentoring

A mentor-mentorált kapcsolata inkább egy alá-fölérendelt kapcsolati minta alapján működik. A mentor alapvetően saját tapasztalatait, tudását adja át mentoráltjának a fejlődés érdekében, általában egy meghatározott témakörben, amiben a mentor szakértőnek számít. Ezzel szemben a coaching inkább egy mellérendelt kapcsolat, egyenrangú felekként, közösen dolgozunk a problémáid megoldásán.

Nem Varázslat

Sajnos a coachoknak sincs varázspálcájuk, amivel könnyedén, egy csettintésre megoldódik minden az életünkben. Amikor coach-hoz jelentkezel, meg kell legyen benned az elhatározás, tenni akarás és hajlandóság arra, hogy rááldozd az idődet és energiádat Életed minőségének javítására!